пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

День пам'яті жертв голодоморів в Україні

 Щороку в листопаді українці вшановують пам'ять загиблих, замордованих радянською владою українців під час голодоморів 1932-33 та 1947 років.

Як символ віри в майбутнє життя, мир та достаток напередодні учні 3-А класу разом із Лесею Михайлівною Гаджамурою та класним керівником Ольгою Михайлівною Костинюк виготовили символічні обереги життя - пшеничні колоски.





середа, 23 листопада 2022 р.

вівторок, 22 листопада 2022 р.

21 листопада День гідності та свободи


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.
Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
В цей день стало доброю традицією для учнів нашого класу написання листа у майбутнє, який невимушено допомагає учням свідомо замислюватись про своє майбутнє, та майбутнє своєї країни, про мрії та сподівання на мирне щасливе життя, про перемогу над ворогом....


середа, 9 листопада 2022 р.

Українська мова в числах (до Дня української писемності та мови)

 З учнями 1(5)-А класу з нагоди Дня української писемності та мови на уроці математики провели цікаву вікторину "Українська мова в числах". Учні дізналися багато цікавої інформації про рідну  українську мову.



субота, 5 листопада 2022 р.

Радіємо перемогам!

 Цього тижня відбулися обласні змагання з настільного тенісу, наші однокласники Святослав Петрів та Ярослав Павлюк вибороли першість. Вітаємо юних спортсменів, вихованців ДЮСШ!




середа, 26 жовтня 2022 р.

Як діяти під час ядерного удару...

 Відбулася зустріч учнів 3-А класу з інженером з техніки безпеки Олександром Семеновичем Тіщенко, який розповів про заходи безпеки населення під час можливого ядерного удару.



неділя, 2 жовтня 2022 р.

ЗСУ, ми вам вдячні за мир і спокій у нашій домівці...

 Ми щиро вдячні ЗСУ за те, що вони щоденно прикладають чимало зусиль щоб відстояти незалежність нашої країни, відвоювати в окупанта незаконно загарбані території, повернути Україні МИР та спокій. Низький ВАМ уклін! МИ у тилу завжди молимося за ВАС, хай Бог береже ВАС! Миру нам усім та ПЕРЕМОГИ!



Міжнародний День миру

 Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

Для учнів 3-А класу була проведена година спілкування " Мир на Землі - радість у родині".



вівторок, 31 травня 2022 р.

Вітаю зі святом Останнього дзвоника!


 Вітаю з останнім дзвоником! Це період, коли закінчується один етап і починається інший. Тому бажаю поновлення, нових ідей, натхнення, гарного відпочинку і перезавантаження перед наступним роком!

субота, 7 травня 2022 р.

З Днем Матері!

 Любі МАТУСІ, БАБУСІ ми вас дуже любимо та вітаємо з Днем Матері!



8 травня - День пам'яті та примирення

 Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, росія системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом.

Пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, є моральним обов’язком українців. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Тому що війна – це завжди мільйони маленьких і великих людських бід, які розтягнуті у часі.

Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ процвітатиме у мирі і радості, пам’ятаючи про День пам'яті та примирення і вшанувуючи жертв Другої світової війни.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!



середа, 4 травня 2022 р.

Українці - РАЗОМ!

 4 травня в Заліщицькій гімназії відбувся цікавий майстер-клас по розфарбовуванню одягу, його провела для учнів 2-А класу та тимчасово переселених сімей  мама Ольга Довженко разом із дітками Тимуром та Алісою також тимчасово переселеної сім'ї з Києва.

Такі зустрічі сприяють єднанню українців та організовують до спільної мети заради МИРУ!

Усі весело, цікаво провели час. Щиро дякуємо пані Ользі та Тимуру за отримані позитивні емоції!




середа, 9 березня 2022 р.

Пам’яті Великого Кобзаря



Поезія Кобзаря актуальна в будь-який час, проте зараз, коли Росія напала на Україну та розпочала повномасштабну війну, Шевченка цитують буквально всі.

Люди кажуть, очевидно, поет щось знав, оскільки в його віршах відчувається ненависть до Росії та москалів, і любов до України.

На честь 208-го дня народження Кобзаря, Факти ICTV підготували добірку цитат Тараса Шевченка про Росію, москалів і Україну.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

четвер, 17 лютого 2022 р.

Урок медіаграмотності

 З метою формування навичок медіаграмотності, з учнями 2(6) класу проведено тренінг, який сприяє формуванню учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації та розпізнавати фейкову та правдиву інформацію.



Безпека в Інтернеті

 В рамках Дня безпечного інтернету з учнями проведено інтерактивну бесіду про правила користування мережею Інтернет.



пʼятниця, 28 січня 2022 р.

МО вчителів математики та інформатики: "Кенгуру-2022"

МО вчителів математики та інформатики: "Кенгуру-2022":   До уваги вчителів математики та учнів! Реєстрація на конкурс "Кенгуру-2022" триває до 17 лютого. Благодійний внесок - 25 грн.

МО вчителів математики та інформатики: "Кенгуру-2022"

МО вчителів математики та інформатики: "Кенгуру-2022":   До уваги вчителів математики та учнів! Реєстрація на конкурс "Кенгуру-2022" триває до 17 лютого. Благодійний внесок - 25 грн.

Пам'яті героїв Крут...


 

вівторок, 4 січня 2022 р.

100-річчя від дня народження Василя Вериги


3 січня відзначаємо сторіччя від дня народження видатного українця, нашого земляка, учня Заліщицької гімназії 1936-1938 рр. -  Василя Вериги /03.01.1922-30.12.2008/

"Я гордий тим, що з України родом!"

   "Це - про Василя Веригу, людину, що належала до когорти української інтелігенції, типового представника повоєнної української діаспори, того - хто своєю наполегливою громадською, педагогічною і науковою діяльністю вніс чималий вклад в історію України, її національного відродження.

Письменник, журналіст, науковець, бібліотекознавець, громадський діяч. Автор багатьох книг, численних статей, історичних розвідок.

 Пан Верига був завжди бажаним гостем у Наддністрянському краї. Особливо на Заліщанщині, бо тут, у селі Колодрібка він народився 100 років тому, 3-го січня 1922 року. У рідному селі закінчив народну школу(1936). При сприянні товариства " Рідна школа" продовжив навчання у Заліщицькій та Коломийській гімназіях (1936 - 1938), Заліщицькій середній школі (1939). З червня 1940 учителював у селах Рожанівка та Королівка Заліщицького району.

У 1943 добровільно вступив до Першої Української дивізії "Галичина", брав участь у битві під Бродами. В 1945-1948 рр. перебував у полоні в таборах Італії та Англії. Після довгих поневірянь, в червні 1951 перебрався до Канади, яка стала йому другою батьківщиною. Оселившись в Торонто, шість років чекав на отримання громадянства.

Сільський хлопець з Галичини почав заробляти на прожиття, працюючи  спочатку на фабриці, згодом на пошті. У 1952році створив сім`ю, одружився з українкою із Буковини Оксаною Альботою. Зумів поступити в університет в Торонто. У 1955-1959 роках здобув на його історичному факультеті ступінь бакалавра. Залишився працювати в університетській бібліотеці.

Займав посаду голови Слов'янської секції. Був членом Професорської асоціації університету та професійних організацій бібліотекарів. За наукові праці отримав ступінь « Бібліотекар 4-го рангу», що дорівнював званню професора. Брав участь у міжнародних конгресах славістів. В 1968 р. захистив дисертацію на звання магістра в університеті в Оттаві. Вже на пенсії отримав звання доктора філософії в Українському вільному університеті в Мюнхені (1990). Водночас усі ці роки проводить активну педагогічну діяльність на курсах українознавства в Торонто, літніх українських освітніх курсах у Вінніпегу, інше.

В Канаді він активно включається в життя громади. Василь Верига - активний член Українського національного об'єднання, Братства колишніх вояків УПА, член президії секретаріату Конгресу вільних українців, член оргкомітету 1-го та 2-го Всесвітніх форумів українців у Києві (1992,1997). Це лише неповний перелік посад, які обіймав доктор Верига, вносячи свій вклад у творення сучасної історії української спільноти по обидва боки океану.

За свою активну діяльність отримував численні заслужені нагороди: медалі, ордени, грамоти, почесні відзнаки.

За роки незалежності Василь Іванович відвідав Україну більше двох десятків разів. Думками і помислами завжди був у рідному краї,  при нагоді бував на малій батьківщині, у своєму селі. Відвідував Заліщики, неодноразово був в краєзнавчому музеї, Заліщицькій центральній районній бібліотеці, навчальних закладах міста, з якими активно співпрацював.

Був меценатом, дарував книги та журнали з власної бібліотеки, сприяв у виданні книг, в отриманні комп'ютерів та копіювальної техніки та ін.

Особливо цінною для заліщан є книга Василя Вериги "Там, де Дністер круто в'ється"/ Торонто,1974; перевидання - Львів: Вид-во "Каменяр", 1993/

В краєзнавчій книзі автор докладно розповідає про діяльність семінарії, гімназії, про самоосвітні гуртки в містечку Заліщики.

Про визначних людей, про Осипа Маковея та його гурток, про всі зміни політичних режимів і статусу Заліщик і ще багато чого цікавого та пізнавального.

Життя цієї людини вмістило все, що випало на долю його покоління. Василь Верига все свідоме життя боровся своєю невтомною працею у публіцистичній, науковій, і культурно-громадській площині українського життя за справу, в яку завжди вірив, що вона для добра України.

Василь Іванович Верига закінчив своє життя 30.12.2008 року. Похований в Оквіллі, Онтаріо (Канада). 

На знак гордості і шани ім`я Василя Вериги увіковічнене меморіальною дошкою на будівлі реабілітаційного центру - де колись знаходилась гімназія і в якій він навчався у 1936-1938 роках.

Такі постаті, як Василь Верига, є для нас прикладом життя, праці, служіння народові».  

З публікації Заліщицької Мцпб у Facebook